<

Skupinové lekce a kurzy

Naše zdravotnické zařízení disponuje malou tělocvičnou, která je určená pro zdravotní formy cvičení. Všechny druhy lekcí jsou vedeny našimi zkušenými fyzioterapeutkami a v maximálním počtu 5 klientů na lekci, což zaručuje kvalitní kontrolu prováděných cviků.

Pokud máte zájem vytvořit skupinu nebo lekci pro vás, vaši skupinu, kamarádky nebo kolegy/kolegyně, lze se domluvit na termínu i druhu lekce.

Rozvrh lekcí

Zde

ACT – akrální koaktivační terapie

Metoda Akrální koaktivační terapie je vyvinuta českou fyzioterapeutkou PhDr. Ingrid Palaščákovou Špringrovou, PhD., která vychází z metody R. Brunkow. Jedná se o vzpěrná cvičení, využívající polohy z vývojové kineziologie dítěte, otevřené i následně uzavřené kinematické řetězce a správné nastavení aker končetin (tedy rukou a nohou). Vzpěr je veden do kořenů dlaní a do pat, čímž dojde k napřímení celé páteře a k funkční aktivaci celého pohybového aparátu.

Na co je cvičení ACT vhodné

Bolestivé stavy pohybového aparátu, jednotlivé klinické obory medicíny (traumatologie, ortopedie, neurologie, rehabilitace, gynekologie, plicní apod.), skoliózy.

SM systém – spirální stabilizace

Cvičební metoda využívaná především k léčbě výhřezů meziobratlochých plotének a jiných bolestí zad, skolióz, vadného držení těla a dalších potíží pohybového aparátu. Cvičení se speciálními lany navrženými ortopedem Mudr.Richardem Smíškem (známe tedy jako Smíškovu metodu).

Pro koho je cvičení vhodné

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce.

SM systém je vhodný pro lidi s bolestmi zad nebo pro ty, kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby funkčních poruch velkých kloubů – kyčle, kolena a ramena, dále u funkčních poruch nohou a klenby nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Rozvrh lekcí

Zde

Zdravá záda

kombinace cvičení s různými pomůckami (overball, fitball,theraband a jiné) za účelem zlepšení držení těla, odstranění svalových nerovnováh a bolestí zad.

Cvičení pro seniory

Cvičení kombinované z různých terapeutických metod, které jemnou formou protáhne a posílí tělo s ohledem na věk klientů.

Jak se na cvičení obléknout?

Dostavte se na hodinu min. 5-10 minut předem. S sebou si vezměte pohodlné sportovní oblečení (legíny, tepláky, tričko). Cvičení probíhá naboso či v ponožkách (doporučujeme protiskluzové), dále ručník a něco k pití.

Rozvrh lekcí

Zde